Bu prosedür , dişhekimliği ve tıp mesleklerinden ve birçok güncellenmiş bilimsel kaynağa dayanılarak oluşturulmuştur.
Tüm hastalarımıza, poliklinikte yeni tedbirler uygularken anlayışları ve işbirlikleri için teşekkür ederiz.

 1. Randevunuzdan önce gerekirse göreceli koronavirüs enfeksiyon riskini değerlendirmek için telefon görüşmesi gerçekleştireceğiz.
 2. Planlanan randevu tarihi itibariyle, 14 gün içinde aşağıdaki belirtileri yaşayan veya belirtileri taşıyan bir şahısla temasta olan herhangi bir hastamız için tedaviyi bir süre erteleyeceğiz: Ateş, öksürük, tat kaybı ve/veya koku kaybı, grip benzeri belirtiler, nefes almada zorluk.
 3. Belirtisiz olsanız bile, enfekte olma riskiniz olduğunu hissederseniz bizimle olan randevunuzu en az bir ay ertelemenizi rica ederiz.
 4. Koronavirüsten komplikasyon geliştirme riski yüksek gruplardaki hastaların, pandemi eğilimi netleşene kadar mümkün olduğu kadar uzun süre zaruri olmayan diş tedavisini ertelemelerini öneriyoruz.
 5. Temassız ödeme sistemi ya da havale/Eft şeklinde yapılmasını talep edeceğiz.
 6. Temassız termometre ile ateşinizi ölçeceğiz.
 7. Poliklinikte beklemeyi ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Buna göre, randevular kademeli olacaktır. Randevunuza mümkünse yalnız ya da en fazla 1 refakatçi eşliğinde gelmenizi rica ederiz.
 8. Girişte el dezenfektanı kullanın ve 20 saniye boyunca ellerinizi iyice yıkayın.
 9. Bazı diş tedavileri sağlanmadan önce sizden Hidrojen Peroksit gargara kullanmanızı isteyebiliriz.
 10. Bekleme salonunda ağız ve burnunuz maske içinde kalacak şekilde maske kullanımı zorunludur.
 11. Bu ara dönemde, çapraz enfeksiyon fırsatlarını en aza indirgemek adına normal çay ve kahve hizmetlerimizi sunmayacağımız için üzgünüz.
 12. Kapı kolları ve yüzeyleri dahil tüm klinik ve ortak alanlar, hastalar arasındaki normal yüzey temizleme protokollerimize ek olarak düzenli olarak dezenfekte edilecektir.
 13. Gelecekteki tüm randevular, resepsiyonda geçirdiğiniz zamanı sınırlandırmak için tedavi olduğunuz odada veya telefon yoluyla verilecektir.
 14. Yüksek verimli dezenfektanlarla ortam sürekli güvenli tutulmaktadır.
 15. Tüm dişhekimliği personeli, güncel öneriler ve kanıtlar doğrultusunda kişisel koruyucu ekipman kullanacaktır.

Bunun gerektireceği sosyal etkileşimdeki gerekli azalma için şimdiden özür dileriz. Maskelerimiz kişisel olmayan ve mesafeli görünmemizi sağlasa da, her şeyin altında hala aynı arkadaş canlısı ekip olduğumuzdan emin olun!
Bu prosedürler, zaman içinde koşulların gerektirdiği şekilde sürekli olarak incelenecek ve güncellenecektir.